Nadační fond HFU opět pomáhal. Částkou 20 000,- podpořil bývalého brankáře Radima Nováka v jeho boji s rakovinou.

23.1.2020

I v roce 2020 pokračuje aktivita Nadačního fondu Hráčské fotbalové unie, který byl založen za účelem pomoci fotbalistům v nouzi. Prvním letošním obdarovaným se stal bývalý gólman Jablonce či Ústí n. L. Radim Novák, který se na podzim dozvěděl od doktorů složitou diagnózu. V 41 letech začal jeho nejtěžší životní zápas s rakovinou slinivky. I přes to je Radim neskutečně pozitivně naladěn a odhodlán nad zákeřnou nemocí vyhrát.

Celý článek

Nová mobilní aplikace od UEFA přímo pro hráče

31.10.2019

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) si připravila pro hráče a asociace svých členských zemí novou mobilní aplikaci s názvem „UEFA For Players,“ která má za cíl pomoci hráčům při řešení jejich problémů na hřišti i mimo něj, bez ohledu na fázi jeho/její kariéry.

Celý článek

Hráčská fotbalová unie řeší spor i za hranicemi ČR

26.8.2019

Díky dobrým výsledkům v řešení sporů mezi hráči a kluby v České republice se na Hráčskou fotbalovou unii rozhodli obrátit i fotbalisté ze sousedního Slovenska – konkrétně z klubu Inter Bratislava.

Celý článek

HFU znovu zve k jednání Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH)

20.8.2019

Je obecně známo, že v České republice působí hned dvě hráčské asociace, které podle svých možností a představ obhajují práva současných i bývalých fotbalistů a poskytují jim pomoc v různých fotbalových i mimo-fotbalových situacích. Jedná se o naši Hráčskou fotbalovou unii (HFU) a Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH).

Celý článek

Situace v klubu FK Hodonín je stále velmi napjatá

19.7.2019

Před nedávnem jsme Vás informovali o znepokojivé situaci v klubu FK Hodonín, který po pádu z Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) dluží několika svým hráčům peníze nejen na výplatách. Tito hráči se proto obrátili s prosbou o pomoc s vyřešením situace na HFU.

Celý článek

HFU má nového partnera. Společnost mBlue bude pomáhat členům Unie s hledáním zaměstnání po kariéře.

16.7.2019

Mnoho sportovců po ukončení své profesionální kariéry nemá zajištěnou vlastní budoucnost a tak musí řešit, co dělat dál. Pomocnou ruku jim v tom podává HFU, nově i ve spolupráci se společností mBlue human resources.

Celý článek

Znepokojivá situace v klubu FK Hodonín

4.7.2019

Na Hráčskou fotbalovou unii se v posledních dnech obrátilo hned několik hráčů fotbalového klubu FK Hodonín, který po pádu z Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) dluží hráčům peníze nejen na výplatách.

Celý článek

Proběhla 3. řádná valná hromada HFU

27.6.2019

Dne 26. 6. 2019 se na botelu Albatros v Praze uskutečnila již 3. řádná valná hromada Hráčské fotbalové unie, která byla otevřena všem členům i zástupcům veřejnosti. 

Celý článek

Patroni HFU mají za sebou rušný týden. Voňková míří do Ajaxu, Hübschman jmenován osobností ligy

28.5.2019

S Hráčskou fotbalovou unií již spojilo své jméno mnoho špičkových současných i bývalých fotbalistů. Jsou ve vedení HFU, tvoří její jádro, členskou základnu či jinak podporují aktivity Unie. Mezi nejznámější jména z řad širšího vedení HFU patří bezesporu patroni unie Tomáš Hübschman a Lucie Voňková. A okolo obou bylo v tomto týdnu velmi živo.

Celý článek