Vysokoškolák Jiří Krejčí: Zajímat se, číst, pracovat na sobě. Hrát fotbal, a třeba i studovat.

Inženýr Jiří Krejčí. Na dresu – na zádech Ing. nenosí, ostatně to asi ani nejde. Zato, když od něho dostanete emaily, u podpisu se zkratka Ing. někdy objeví…

Obránce ligového Slovácka působil v několika evropských zemích (třeba v Řecku), je mu 32 let, v roce 2012 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. „Klukům, sportovcům a to nejen těm, kteří zrovna uvažují o nějakém studiu, bych doporučil, ať vnímají věci kolem sebe a hodně čtou,” říká Krejčí, člen Hráčské fotbalové unie.

“Jak jsem vystudoval vysokou školu já? Tenkrát jsem působil v Jablonci, věděl jsem, že máme tréninky dopoledne a že se do Prahy vracím po obědě. Uměl jsem nakládat s časem, naplánoval jsem si kurzy tak, abych je stihl. V klubu jsem nikdy nežádal o žádné úlevy. Ale když jsem měl zkoušku na bakaláře, tak mě tehdy trenér Komňacký, původním povoláním učitel, uvolnil ze soustředění. Třeba trenér Kordula ve Slovácku bez problémů uvolnil kluky na maturitu. Škola je důležitá a zkouška není nic dlouhodobého. Zároveň je třeba, abyste jako profesionální sportovec, nic ve fotbale neošidil. Chce to samozřejmě vůli,” popisuje ligový obránce.

“Ve fotbalových kabinách je řada chytrých kluků. Vůbec nejde prohlásit, že jsou hráči nevzdělaní. Není dáno, že když někdo nemá titul, tak je hloupý. Na druhé straně znám hodně lidí, kteří mají vystudovanou vysokou školu a taky to nejsou žádní Einsteinové. Ten titul podle mě není extrémně důležitý, jde o to se prostě nějakým způsobem sebevzdělávat, pracovat na sobě,” myslí si Ing. Jiří Krejčí.

(zdroj: denik, HFU)

Zpět na zprávy