Kemp HFU skončil. Tým hráčů bez angažmá odehrál přípravný zápas s Táborskem

Joma kemp HFU pro hráče bez angažmá vyvrcholil přípravným zápasem v Táboře proti domácímu druholigovému celku FC MAS Táborsko. Mužstvo HFU po bojovném výkonu podlehlo 0:3.

Tým hráčů bez angažmá, který se poslední dva týdny připravoval v pražských Třeboradicích, přijel do Tábora ve 14 lidech (12 hráčů do pole a dva gólmani). Utkání se hned od samotného úvodu nevyvíjelo špatně. Svěřenci v dresech HFU trenérů Pavla Malury a Romana Bednáře si v 1. poločase vypracovali hned několik šancí, trefili tyč a dostali míč i do sítě soupeře, gól však nebyl uznán pro těsný ofsajd. Domácí byli aktivitou fotbalistů HFU trochu zaskočeni a hrozili převážně z brejků. Do přestávky jeden z nich proměnili v první gól. Další zlikvidoval výborně chytající brankář HFU Michal Bárta. Po půli se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Do 2. poločasu nastoupila na straně Táborska zcela nová jedenáctka, zatímco kouč Malura mohl vystřídat jen dva hráče do pole a brankáře. Po změně stran se hrál aktivní fotbal na obou stranách, hráčům HFU však brzy proti čerstvé sestavě domácích začaly docházet síly a tak od 60. minuty v zápase začalo mít Táborsko navrch. Svou převahu korunovali jeho hráči dvěma slepenými góly a dovedli tak zápas ke vítězství 3:0.

Trenér Pavel Malura byl přesto po zápase s výkonem svých hráčů spokojený: „Odehráli jsme utkání nad očekávání dobře. Klukům nechyběla bojovnost a byla vidět fotbalová kvalita. V první půli jsme měli nějaké šance a mohli jsme jít do vedení, zápas by se poté vyvíjel jinak. Šance jsme ale neproměnili a dostali jsme smolný první gól. Ve druhé půli jsme začali odcházet fyzicky. Táborsko poslalo do hry úplně čerstvou jedenáctku a začalo nás přehrávat. Z únavy pramenily i naše chyby a tak jsme inkasovali ještě dva góly. I přes výsledek jsem ale na mužstvo hrdý. Na kempu jsem poznal a vedl několik hráčů, kteří mohou pomýšlet na úroveň první a především druhé ligy.“

Hráči, kteří odehráli přípravný zápas v Joma dresu HFU:

Arison, Andrei
Bárta, Michal
Bohdan, Jeroným
Costa,  Pablo
Freire, Davi
Honcharenko, Sergii
Jeníček, Petr
Kabourek, Tomáš
Kozel, Jan
Kudrna, Michal
Ráliš, Martin
Stojka, Erik
Šum, Miroslav
Veselý, Lukáš
 
Zpět na zprávy