Trenér Plzně Vrba na soustředění v Rakousku: Hoši, jsou tu hosté!

Fotbalisté Viktorie Plzně slyšeli na tréninku v Tyrolsku od kouče, kromě mnoha jiných pokynů, i zvláštní výzvu: “Hej, hoši, dělejte pořádně! Dívají se na vás hosté!” Pavel Vrba povzbudil své svěřence a zároveň uvítal u hřiště zástupce Hráčské fotbalové unie, kteří přijali pozvání na soustředění do Westendorfu poblíž Kitzbühelu.

Tomáš Pešír a Zdeněk Šesták přijeli za fotbalisty Plzně, aby jim představili práci a cíle Unie. Informovali je o důvodech vzniku HFU, smyslu její činnosti pro hráče a o všech významných událostech v životě Unie za poslední týdny. Večer, po dni plném dřiny, přišla na řadu společná diskuse. To se už také zapojil i další člen vedení HFU brankář týmu Matúš Kozáčik. “Mluvili jsme například o důležitosti vzniku spořících programů pro profesionály. O tom, že je důležité myslet na budoucnost, až skončí fotbalová aktivní kariéra. Práce Unie může přinést spoustu zajímavých projektů, jako je tomu v zahraničí. Prostě je třeba se věnovat tématům, které ovlivňují každodenní život hráčů.”

“Hráči Plzně nemají žádné aktuální problémy, jejich klub funguje profesionálně. I tak si myslím, že jejich členství v HFU má význam. Jsou hodně sledovaní, jsou vzory pro spoustu ostatních kluků z jiných klubů, jejich názory mají sílu. Není náhoda, že v Unii jsou například Roman Hubník nebo Marek Bakoš,” řekl pro hfu.cz Zdeněk Šesták, člen vedení HFU.

“Jsem mile překvapen z postoje hráčů, vědí, co je důležité. Debata se dobře rozjela. Bavil jsem se o poslání hráčských organizací i se členy realizačního týmu, celá naše návštěva na soustředění Plzně v Rakousku byla hodně přínosná,” shrnul předseda HFU Tomáš Pešír.

Zpět na zprávy