Trenér Petr Papoušek: Už jako hráč jsem si zapisoval tréninky

Petr Papoušek má na kontě 5 titulů mistra ligy. 3 v dresu Sparty a 2 za Slovan Liberec. Vzpomínky jsou jedna věc a současnost druhá. Záložník, ročník 1977. A teď v roce 2017 – trenér.

“Bylo mi 26 let a poprvé mě vážně napadlo, že bych chtěl trénovat. V posledních letech kariéry jsem si už zapisoval tréninky, které jsme s týmem měli. Přemýšlel jsem, co budu dělat až skončím.” Nejdřív získal B-licenci. “A pak jsem asi před 7 roky vystudoval trenérskou A-licenci. Tehdy jsem hrál ligu v Liberci a do školy mě pouštěli z klubu. Nebylo to snadné, ale dalo se to zvládnout,” říká pro www.hfu.cz

“Kariéru jsem dohrál v Prostějově. A pak jsem žil chvíli na Slovensku, odkud pochází manželka. Čadca a její dorost to bylo moje první trénování.”

Po roce se “Papén” vrátil na sever Čech a nyní vede juniorku FC Slovan Liberec. Má i licenci na trénování mládeže. A to není všechno. Jakoby diplomy sbíral…

Nejvyšší licenci UEFA Pro dokončil v létě tohoto roku. “Trvalo to rok a půl, bylo to 14 studijních bloků. Bylo to náročné, ale bavilo mě to. To studium není jen o čistě fotbalových věcech, ale třeba i o základech anatomie či fyziologie,” popisuje klidným hlasem Papoušek (na foto s Miroslavem Holeňákem).

Když se mladého trenéra zeptáte jaké jsou jeho další cíle, odpoví vám bývalý hráč s 311 ligovými starty, že by chtěl v budoucnu působit v dospělém fotbale. V jeho Liberci, za který hrál 9 let? Třeba jednou…

Myslí současní profesionální hráči na svoji budoucnost? Někdo si myslí, že ano. A někdo jiný, že ne. “Podle mého názoru docela jo, jenže spíš jenom na finanční zabezpečení po kariéře bez ohledu na to, co konkrétně budou dělat.”

Petr Papoušek vás nakonec trochu rozesměje, jakmile se mluví o tom, na jaké období z kariéry vzpomíná nejvíc: “Když se dařilo, tak se mi to líbilo! Nejlepší je pravidelně hrát, vyhrávat, a zároveň být v nejlepším klubu!”

 

 

Zpět na zprávy