Tomáš Hübschman zavzpomínal na Ronalda

Patron Hráčské fotbalové unie vyprávěl o tom, co zažil ve své kariéře. V reprezentaci odehrál 58 zápasů. Má bronz z EURA 2004. Už předtím jako mladík vyhrál ME do 21 let. 

Českou ligu vyhrál jednou – se Spartou, zato tu ukrajinskou s tenkrát bohatým Šachtarem Doněck hned osmkrát. “Když mě oslovili novináři, abych jim řekl něco o své kariéře, moc se mi do toho nechtělo. Vždyť já jsem ještě aktivní hráč! Navíc ze vzpomínek moc nežiju,” povídá klidným hlasem Tomáš Hübschman pro www.hfu.cz

Tak něco řekni, nenech se prosit, slyšel opakovaně. “S fotbalem jsem začal, když mi bylo pět roků na Spartě. A pak už to víte. Splnilo se mi to, na co myslí každý kluk. Hrát v repre a vyhrát nějakou velkou trofej.”

Tomáš, který se dnes v roli patrona zajímá o práci Hráčské fotbalové unie a také se na ní aktivně podílí, vyhrál v roce 2009 Pohár UEFA s Doněckem. V reprezentaci ČR si připsal 58 startů. “Být v nároďáku je nádherné, ale vede k tomu fakt dlouhá cesta. A já jsem strašně rád, že jsem měl možnost zažít EURO 2004 v Portugalsku, a pak i EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině s mnoha hvězdami jako je třeba Ronaldo.” 

Zpět na zprávy