Spořící programy pro profesionální fotbalisty. Souhlasí všichni.

Žádné obyčejné mluvení na jednání Unie s LFA (profesionální kluby) a s Fotbalovou asociací. Milan Fukal z naší Unie, bývalý reprezentant, byl přímo u jednacího stolu: „Hlavní téma je teď vytvoření spořících programů pro profesionální fotbalisty. Kluby vítají návrhy na spoření hráčů a uvědomují si, jak to je důležité pro budoucnost kluků.”

“S vedením Ligové fotbalové asociace jsme se shodli na motivaci hráčů ke spoření. Na základní filosofii a podpoře vzniku spořícího fondu. Každý hráč bude mít svůj vlastní zajištěný účet a peníze si vybere po skončení kariéry. Bude to start do období po kariéře, protože ten přechod do civilního života je pro mnoho kluků neskutečně těžký. V zahraničí to funguje roky,” uvedl Milan Fukal se zkušenostmi z Budesligy a v posledních letech z Rakouska.

HFU samozřejmě otevřela i diskusi o celkovém postavení profesionálních hráčů, o způsobech zdanění jejich příjmů a o dalším postupu při přípravě národní legislativy upravující toto téma.

Sociální dialog – tak se přesně nazývá jednání, které se koná také v mnoha evropských zemích. A UEFA o něm dobře ví. V ČR se tedy takto setkala HFU, LFA (Ligová fotbalová asociace, řídí ligy a sdružuje kluby 1.a 2.ligy) a Fotbalová asociace ČR. Hráčská fotbalová unie je od 2. června jediným respektovaným subjektem, který jedná za hráče, a to při všech oficiálních jednáních na území České republiky.

 

Zpět na zprávy