Splněný slib HFU: Arbitrážní komise zrušena, řešení sporů fotbalistů se výrazně zrychlí

„Tohle hráčům opravdu pomůže!“ prohlásil předseda Unie Tomáš Pešír.

„Dojde k výraznému zjednodušení řešení případných sporů hráčů s kluby,“ dodává místopředseda Unie Zdeněk Šesták. „Prioritou HFU je zároveň konfliktům a sporům předcházet.“

Úprava Stanov Fotbalové asociace znamená velkou změnu v procesu rozhodování sporů mezi kluby a hráči. Nově případy ve druhé instanci už nebude posuzovat zrušená Arbitrážní komise. Spory zůstanou pouze na dvoustupňovém Sboru rozhodců.

„Zní to trochu složitě, ale je to veledůležitý krok, který zrychlí celé řešení všech případů, hodně to pomůže hráčům. Naše vyjednávání, která přinesla tuto změnu, byla věcná a odborná. HFU prokázala už krátce po svém vzniku svoji důvěryhodnost. Splnili jsme to, co jsme slíbili. Nemám rád, když se dlouho o něčem jen mluví. Máme teď zas ještě větší motivaci do další práce,“ uvedl pro hfu.cz předseda Tomáš Pešír.

HFU tak dostála svým slovům z února tohoto roku. Už při svém oficiálním vzniku totiž avizovala zrušení Arbitrážní komise jako jeden z hlavních bodů svého programu.

Patrony HFU jsou bývalí reprezentanti Tomáš Hübschman, vítěz Poháru UEFA, a Milan Fukal. Do Unie vstoupili jak hráči menších klubů tak ti slavní, jako například Matúš Kozáčik, Marek Matějovský,  Roman Hubník, Jan Laštůvka, Marek Bakoš, Petr Jiráček. „Nerozlišujeme, kdo je známější. Jsme jeden tým,“ komentuje to Pešír.

HFU poskytuje hráčům bezplatný právní servis, zajištění zdravotní péče, vzdělávání, osvětu v problematice dopingu a nelegálního sázení, motivuje je ke spoření a pomáhá jim zajistit pracovní příležitosti po skončení kariéry.

Valná hromada HFU, kde si hráči zvolí vedení Unie pro příští období, se koná 25. června.

Zpět na zprávy