Situace v klubu FK Hodonín je stále velmi napjatá

Před nedávnem jsme Vás informovali o znepokojivé situaci v klubu FK Hodonín, který po pádu z Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) dluží několika svým hráčům peníze nejen na výplatách. Tito hráči se proto obrátili s prosbou o pomoc s vyřešením situace na HFU.

Hráčská fotbalová unie řeší spory hráčů s kluby ohledně výplat poměrně pravidelně. V drtivé většině případů se s klubem nakonec dohodne a spor tak nedojde ani před Sbor rozhodců FAČR, kde má navíc HFU své zástupce. Situace v Hodoníně ovšem zatím k dohodě nesměřuje. Na HFU se navíc v posledním týdnu obracejí další hráči z tohoto klubu, kteří neobdrželi své výplaty.

Celkem šest hráčů navíc v tomto týdnu vypovědělo s klubem smlouvu kvůli závažnému porušení platové kázně ze strany klubu. Jako šokující označujeme  fakt, kdy v tomto týdnu FK Hodonín předložil všem hráčům, které HFU zastupuje, faktury za minulý červen se splatností k datu 31. 12. 2019. Takovéto jednání považujeme za naprosto nepřípustné.

Za Hráčskou fotbalovou unii řeší vzniklou situaci osobně předseda Tomáš Pešír, který se již několikrát spojil s výkonným ředitelem klubu, panem Mariánem Vasilkem. Jednání s představitelem klubu bohužel k uspokojivému řešení nevedla, navíc byla ze strany klubu zvolena nedůstojná až vulgární rétorika, což nenaznačuje, že by klub chtěl vzniklou situaci konstruktivně řešit. “Takové jednání, jaké předvedl pan Vasilko, jsem ještě za dobu existence HFU nezažil, nejsem slabá povaha ale  některé vulgarismy se mi zdály opravdu až za hranou.” Dodává k vzniklé situaci Tomáš Pešír.

Hráčská fotbalová unie nyní zvažuje všechny možnosti, jak se hráčů zastat. Tou nejzazší je i podání žaloby na klub k civilnímu soudu.

Zpět na zprávy