Setkání s médii: Sportovci a jejich budoucnost po kariéře

O tom, co čeká bývalé fotbalisty, hokejisty a další sportovce po skončení jejich aktivní kariéry diskutovali se zástupci médií členové Hráčské fotbalové unie, Asociace hokejistů a Basketbalové hráčské asociace. Na setkání s médii v Praze byli například Milan Fukal, Karol Kisel, Tomáš Pešír, David Kalivoda, Marek Černošek nebo Pavel Pumprla. Diskutovat přišel i renomovaný hokejový trenér Marek Sýkora. 

HFU podporuje (a v některých částech se na ní podílí) novou platformu ELIIT (Education, Law, Investment, Insurance, Taxes) – eliit.info. Cílem projektu je usnadnit přechod bývalých hráčů do po-sportovního života. Jedná se o pomoc sportovcům v oblastech vzdělávání (např. trenérského, jazykového…), finanční gramotnosti, daňového poradenství či pojištění. Jedním z dalších témat bylo, jaké pracovní příležitosti mohou mít bývalí hráči.

Mluvilo se i o nedávném průzkumu mezi hráči, který realizovala HFU. Průzkum byl zaměřen na motivaci současných i bývalých hráčů ke spoření a na představy a očekávání jejich budoucího uplatnění v životě po kariéře.

Ohlasy v médiích zde

Výstupy z průzkumu publikoval Deník, více zde

Průzkum mezi fotbalisty. Hlavní zjištění, díl první.

Průzkum mezi hráči, díl druhý.

 

 

Zpět na zprávy