Rok činnosti Hráčské fotbalové unie

Před pár dny uplynul rok, kdy byla Hráčská fotbalová unie oficiálně představena. Za 1 rok se toho stalo opravdu hodně. Nejdříve se Unie musela dostat do povědomí klubů a sportovních institucí, komunikujeme s LFA (Ligovou fotbalovou asociací). Členové demokraticky zvolili vedení HFU. To bylo období sportovní diplomacie. Pak přišly návštěvy v klubech a poskytování širokého servisu pro fotbalisty.

HFU je uvedena ve Stanovách Fotbalové asociace ČR jako jediný respektovaný partner při oficiálních jednáních za hráče. Zúčastňuje se velkých důležitých setkání s názvem “Jednání sociálního dialogu”. Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR k roční existenci HFU říká: „Existence HFU je klíčová věc pro demokratické vnímání práv hráčů. Unie se pro FAČR stala na základě Stanov FAČR (platných od června 2017) jediným oficiálním respektovaným subjektem, který zastupuje hráče na území České republiky. Vzájemná jednání jsou věcná, vztah Fotbalové asociace a Unie hráčů je profesionální. HFU se jeví jako sebevědomý a důvěryhodný partner. Víme, že intenzivně pracuje také na svém ukotvení v mezinárodním fotbalovém prostředí, to může profesionálním hráčům u nás ještě více prospět.”

Tomáš Hübschman, patron HFU, vítěz Poháru UEFA: „Jsem rád, že jsme vnímáni jako seriozní partner pro sportovní instituce, pro kluby, pro lidi, kteří dělají fotbal a rozumí mu. A především pro samotné hráče.”

Unie se věnuje přímo hráčům – profesionálům i amatérům. Proběhly návštěvy vedení a patronů HFU v klubech, představen byl kompletní servis, který Unie poskytuje. Unii záleží na vzdělávání hráčů a jejich motivaci ke spořícím programům, dbá na osvětu v boji proti dopingu a proti nelegálnímu sázení. Hlavní body činnosti unie najdete přes tento odkaz: https://hfu.cz.uvirt90.active24.cz/o-hfu/ a důležité události si můžete přečíst zde: https://hfu.cz.uvirt90.active24.cz/zpravy/

Aktivity HFU již dříve podpořil Pavel Nedvěd. Unie usiluje o vstup do FIFPro (Mezinárodní federace Asociací profesionálních fotbalistů). „Sledujeme jednotlivé národní hráčské asociace, hodně si bereme právě z Itálie. A především práci FIFPro, její vedení o naší činnosti pravidelně informujeme,“ říká Zdeněk Šesták, člen výkonného výboru HFU.

Rok života HFU obrazem – fotografie

Získali jsme partnery a sponzory činnosti HFU. Záleží nám na tom, aby hráči mysleli na budoucnost, na to, co budou dělat po skončení jejich aktivní fotbalové kariéry. HFU poskytuje hráčům bezplatný právní servis, umí zajistit zdravotní péči, nasměrovat aktivní fotbalisty k trenérskému vzdělávání.
iDNES o Hráčské fotbalové unii – zde

Vedení HFU: Tomáš Pešír, Milan Fukal, Matúš Kozáčik, Zdeněk Šesták, reprezentantka Lucie Martínková. Do Unie vstoupili například Marek Matějovský, Roman Hubník, Jan Laštůvka, Marek Bakoš, Petr Jiráček, Martin Fillo, Milan Petržela, Jakub Navrátil, Michael Krmenčík, Luboš Loučka, Jiří Krejčí, Antonín Rosa, Marek Jarolím, Veliče Šumulikoski, Jan Krob, David Bartek, Ondřej Herzán, Adnan Džafič, Tomáš Grigar, Martin Slavík, Milan Heča, Petr Trapp…

Naši členové se individuálně i v rámci HFU podílejí na charitativních projektech.

HFU deklaruje: „Náš zájem o hráče je opravdový. Hráčská fotbalová unie plní sliby. Fotbalisté mají sílu a jejich vztah s kluby musí být profesionální. Unie má přesné platné stanovy, jasná pravidla hry. Jsme transparentní. Stavíme na profesionálních vztazích se sportovními institucemi a přímo komunikujeme s hráči a poskytujeme jim servis.”

Zpět na zprávy