NEDVĚD Pavel

Pavel Nedvěd není ambasadorem ČAFH

Člen vedení HFU Zdeněk Šesták: “Nedvěd není ambasadorem asociace hráčů ČAFH, vím to od něho. Chtít si na facebooku zvednout počet lajků tím, že ČAFH vezme fotografii slavného Pavla Nedvěda, přilepí na ní své logo a gratulaci k jeho narozeninám, to považuju za krátkozraké. A hloupé.”

Šesták se zná s Pavlem přes dvacet roků, od doby, kdy jeho strýc trenér Zdeněk Zeman přivedl mladého záložníka do Lazia Řím v roce 1996. “Pokud bychom nebyli v kontaktu, nedovolil bych si veřejně mluvit o Pavlovi.” 

Pavel Nedvěd je o dění v HFU dobře informován, má velký přehled. „Vím o aktivitách Hráčské fotbalové unie a jejím zájmu o hráče. Tomáš Hübschman a Milan Fukal, které znám osobně, se snaží o pozitivní věci směrem k hráčům,“ říká Nedvěd, viceprezident Juventusu Turín pro www.hfu.cz

„Slova Pavla nás povzbuzují a zavazují,“ reaguje na Nedvěda patron HFU Hübschman.

Unie se ve své činnosti teď soustředí nejvíce na to, aby hráči mysleli, co budou dělat po aktivní kariéře. Dále především na motivaci hráčů ke spoření a o jejich všeobecný finanční přehled. Důležitý je fakt, že se HFU oficiálně shodla na vzniku spořících programů pro profesionální fotbalisty s vedením LFA, tedy s kluby (Ligová fotbalová asociace sdružuje 32 profesionálních klubů první a druhé ligy).

HFU jedná s FIFPro, Mezinárodní federací profesionálních fotbalistů. „Průběžně informujeme podrobně o naší činnosti. Plníme to, co jsme si dohodli na společném jednání v Amsterdamu. FIFPro je velmi významná organizace a my stojíme o profesionální vzájemnou spolupráci,“ popisuje Tomáš Hübschman.

Zpět na zprávy