Patroni HFU mají za sebou rušný týden. Voňková míří do Ajaxu, Hübschman jmenován osobností ligy

S Hráčskou fotbalovou unií již spojilo své jméno mnoho špičkových současných i bývalých fotbalistů. Jsou ve vedení HFU, tvoří její jádro, členskou základnu či jinak podporují aktivity Unie. Mezi nejznámější jména z řad širšího vedení HFU patří bezesporu patroni unie Tomáš Hübschman a Lucie Voňková. A okolo obou bylo v tomto týdnu velmi živo.

Lucie Voňková, několikanásobná česká fotbalistka roku, ambasadorka HFU pro oblast ženského fotbalu a donedávna jediná Češka v německé Bundeslize vyměnila po úspěšné sezóně dres Bayernu Mnichov za trikot neméně slavného Ajaxu Amsterdam! Kapitánka české reprezentace podepsala s klubem z hlavního města Nizozemska smlouvu na dva roky. Lucka se podle svých slov velmi těší na novou výzvu i na život v Nizozemské metropoli. Všichni v HFU ji držíme palce!

Oproti tomu Tomáš Hübschman dres nemění, naopak. Kapitán Jablonce prodloužil smlouvu o další rok a do fotbalového důchodu se tak rozhodně ještě nechystá. V den podpisu smlouvy se navíc Tomáš dočkal dalšího velkého ocenění – na slavnostním galavečeru LFA byl zcela po zásluze, a s velkým náskokem hlasů, vyhlášen osobností roku české fotbalové ligy. Na podzim 38letý Hübschman je přesně tím typem lídra, kterého český fotbal i Hráčská fotbalová unie potřebuje.

Jsme hrdí na to, jaké jména máme v našem kolektivu.

 

Zpět na zprávy