Ondřej Herzán před HET ligou Sparta – Jablonec: Je znát, že Sparta teď jde nahoru

Záložník Ondřej Herzán působil 9 let v Itálii (např. US Lecce, Hellas Verona, Spezia Calcio) a u nás 3 sezony v Jablonci a 2 roky ve Spartě Praha. Oba české kluby dodnes pozorně sleduje a tak ho před utkáním HET ligy Sparta – Jablonec oslovily www HFU.CZ “Čekám zajímavý zápas, Jablonec hraje o Evropu a Sparta jde nahoru, doufám, že se fanouškům bude líbit,” vyslovil se Herzán, který už přes rok pracuje pro Hráčskou unii.

37 letý Ondřej Herzán před pátečním utkáním na Letné připomíná: “Jablonec byl v minulosti opakovaně pro Spartu těžký soupeř. Já osobně si v jabloneckém dresu nejvíc pamatuji jednu naši výhru doma, psal se rok 2013, výsledek 4:2, dával jsem gól. No a pak, když jsem přestoupil do Sparty, tak jsem se na to zase díval jinak.” Usměje se a přidává: “Když jsem se po letech z Itálie vrátil na stadion Střelnice do Jablonce jako kapitán Českých Budějovic, našel jsem tam úplně jiné zázemí, samozřejmě jiné fotbalisty, ale stejné lidi kolem týmu. Všechno je víc profesionální, vždyť my jsme se tehdy třeba dělili o posilovnu s místními atlety.”

Co se bude dít v pátek večer na stadionu v Praze na Letné? “Myslím, že tentokrát ten zápas bude vyrovnanější než kdy jindy. Jablonec usiluje o účast v Evropě a Sparta je zase jasně v lepší náladě po změně trenéra. S Pavlem Hapalem několikrát remizovala, ale myslím, že jde nahoru. Z jabloneckého mužstva se mi líbí hra reprezentanta Černé Hory 23ti letého Jovoviče. Není jisté, zda patron naší Unie Tomáš Hübschman po zranění už nenastoupí. Na zápas se těším, budu ho sledovat a přeju si, ať se fotbal lidem líbí,” říká pro hfu.cz Ondřej Herzán.

Páteční (20.4.2018) noviny Deník přinesou zajímavé názory místopředsedy HFU Milana Fukala na Spartu před duelem s Jabloncem.

Zpět na zprávy