Nová mobilní aplikace od UEFA přímo pro hráče

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) si připravila pro hráče a asociace svých členských zemí novou mobilní aplikaci s názvem „UEFA For Players,“ která má za cíl pomoci hráčům při řešení jejich problémů na hřišti i mimo něj, bez ohledu na fázi jeho/její kariéry.

Za pomoci několika bývalých špičkových fotbalistů přichází UEFA s touto novou platformou, která pomáhá předcházet či řešit různé problémy, se kterými se profesionální sportovci často setkávají. Aplikace pokrývá řadu různých témat týkajících se správy financí, mediální komunikace a prezentace, dopingovou osvětu či problematiku hazardních her.

Nikdy před tím neexistovala centralizovaná iniciativa zaměřená na poskytování stejné úrovně informací fotbalistům po celém kontinentu. Cílem iniciativy UEFA For Players je vyplnit tuto mezeru a proto je nyní tato k dispozici ke stažení pro všechny hráče, národní asociace, kluby a hráčské svazy po celé Evropě. V rámci ČR podobnou agendu zřizovala a zřizuje HFU.

Aplikace obsahuje širokou škálu vzdělávacích modulů na různá témata, vše založené na simulačních videích a případových studiích z reálného života.

Celkový seznam vzdělávacích modulů je následující:

  • Moje UEFA – klíčové zprávy o UEFA, jejích hodnotách, rolích a poslání
  • Antidoping – informace o antidopingu pro zvýšení povědomí a ochranu hráčů
  • Integrita UEFA – klíčové informace a zprávy o integritě pro lepší ochranu hráčů
  • Moje hra – klíčové informace o právních předpisech a pravidlech hlavních soutěží UEFA
  • Moje druhá kariéra – informace o přípravě na život po fotbalu a vzdělávacích programech, které mohou pomoci
  • My Image – Komunikace, média a sociální sítě
  • Moje finance – informace řádném spravování financí a o finančních závazcích
  • Social Fair Play – informace o rozmanitosti a začlenění

Aplikace je již k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, portugalštině, ruštině, srbštině, španělštině a brzy též řečtině, polštině a turečtině. Aplikaci si může každý bezplatně stáhnout do svého mobilu přes na App Store (pro iOS) nebo Google Play (pro Android).

Zúčastněné národní asociace, kluby a hráčské svazy mohou navíc kontaktovat UEFA na adrese academy@uefa.ch a požádat o exkluzivní přístup pro své hráče. V rámci iniciativy UEFA For Players je jim tým Akademie UEFA k dispozici, aby poradil národním sdružením a dalším zúčastněným stranám, jak implementovat aplikaci mezi svými hráči, poskytnout další vzdělávací materiál nebo dokonce zorganizovat osobní setkání s hráči konkrétní témata související s jejich kariérou.

Pro více informací navštivte www.UEFAacademy.com

Zpět na zprávy