Naše unie uzavřela dohodu o spolupráci s basketbalisty

Hráčská fotbalová unie, Česká basketbalová hráčská asociace a Česká asociace hokejistů podepsaly memorandum o spolupráci.

Basketbalová hráčská asociace ČBHA oficiálně uzavřela dohodu o spolupráci s HFU. Ta už má podobnou smlouvu s Asociací hokejistů. Zájmy hráčů v těchto sportech se v mnohém překrývají a proto je vhodné pro všechny strany spojit síly a postupovat v některých záležitostech společně.

Jedná se například o oblasti vzdělávání hráčů a přípravy na druhou kariéru, která přijde po skončení té aktivní. A také o pořádání společných charitativních projektů a akcí na podporu a propagaci sportu a fair-play. Zároveň je cílem vystupovat jako celek při jednání se sportovními institucemi.

“Prostor pro spolupráci je veliký a obzvláště pro basketbal může být napojení na dva nejpopulárnější sporty u nás v mnohém přínosné,” řekl po podpisu memoranda předseda ČBHA Pavel Pumprla.

“Vidíme nadšení Pavla a jeho týmu, mají snahu udělat něco pro basketbalisty. Na naše společné aktivity se těším,” komentoval dohodu za HFU Tomáš Pešír.

Foto: zleva Tomáš Pešír (HFU), Pavel Pumprla (ČBHA) a Marek Černošek (Česká asociace hokejistů)

Zpět na zprávy