Hráčská fotbalová unie má pro vlastní charitativní projekty založený Nadační fond, jehož oficiální představení proběhlo 1. 6. 2018 u příležitosti charitativního zápasu pořádaného firmou Ivo Ulicha M&T v Dobrušce.

 

V čele Nadačního fondu stojí právě zmiňovaný bývalý fotbalista Slavie či Borussie Mönchengladbach a úspěšný podnikatel Ivo Ulich společně s JUDr. PhDr. Zuzanou Rennerovou a dalším fotbalistou Antonínem Rosou. Revizní komisi tvoří Milan Fukal, Luboš Loučka a Jiří Krejčí.

 


HFU se již v minulosti několikrát podílela na dobročinných akcích. Podařilo se jí vybrat peníze pro mladé handicapované sportovce nebo pro hráče po těžkém úrazu. Krom toho se členové HFU často účastní charitativních akcí s týmem Real Top Praha nebo navštěvují dětské domovy.

Založení Nadačního fondu HFU je vnímáno jako další příspěvek k zlepšení image českého fotbalu. „Fotbal si mezi lidmi i tímto způsobem může získat lepší pověst. Celkově bych řekl, že charitativní činnost a fotbal mají jít ruku v ruce. Kromě toho, že to lidem opravdu pomůže, to přispěje zároveň ke zlepšení renomé našeho sportu,“ řekl pro hfu.cz k založení Nadačního fondu Antonín Rosa.

HFU chce pomáhat potřebným. Pokud máte ve svém okolí bývalého fotbalistu, kterého potkal nešťastný osud a potřebuje finanční nebo jinou pomoc, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@hfu.cz. Nadační fond je tu právě kvůli tomu, aby pomáhal fotbalistům v těžkých životních situacích. Maximální jednorázový příspěvek z nadačního fondu HFU je 20 000,-.

Jelikož nám velice záleží na transparentnosti, založili jsme proto i transparentní účet, na který se může kdokoli podívat: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2801444639


Ivo Ulich, předseda nadačního fondu

Fotbalová kariéra: SK Hradec Králové, SK Slavia Praha, Borussia M’gladbach, Dynamo Drážďany, Vissel Kóbe

Majitel firmy M&T, která vyrábí jedinečné dveřní a okenní kliky s exportem do celého světa. Vybudoval privátní resort Palm Royal Luxury Villas na Seychelách.


JUDr. et PhDr. Zuzana Rennerová, členka správní rady nadačního fondu

Vzdělání: Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta (JUDr.), Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd (PhDr.)

Zabývá se mediálním a reklamním právem a veřejnou legislativou.  Je členkou Sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky a místopředsedkyní Fotbal v kraji, z.s.Antonín Rosa, člen správní rady nadačního fondu

Fotbalová kariéra: FK Teplice, FK Mladá Boleslav, MFK Ružomberok (SVK), FC Vysočina Jihlava. Mládežnický reprezentant ČR