Nadační fond HFU opět naděloval

V pondělí 29.10. před utkáním SK Slavia Praha – FK Dukla Praha proběhlo v pražském Edenu předání šeku od Nadačního fondu HFU na 20 tisíc korun pro 14letého Matěje z Miletína. Ten bojuje s vážnou nemocí, která mu zabraňuje hrát jeho milovaný sport.

Nadační fond Hráčské fotbalové unie zajistil pro mladého Matěje a jeho otce exkluzivní vstupenky na zápas jejich oblíbeného týmu a při příležitosti této události předali zástupci HFU Matějovi šek na 20 000 korun a dres SK Slavia Praha podepsaný všemi hráči A týmu „sešívaných.“

„Matějovou největší náplní v životě je sport a především fotbal. Vzhledem k závažnosti jeho nemoci nemůže milovaný fotbal hrát. Jeho onemocnění ho zastavilo ve fotbalovém růstu. V SK Miletín hrál za mladší a starší přípravku. V těchto kategoriích se pravidelně účastnil výběrů OFS Jičín, kde sbíral ocenění jako nejlepší střelec a nejlepší hráč. Pokračoval za mladší žáky. Při přechodu do starších žáků už onemocněl a nemohl dál hrát. S nemocí bojuje za pomoci rodiny a kamarádů. Je statečný a pevně věříme, že nad touto zákeřnou nemocí zvítězí a zase vyběhne na fotbalový trávník. Bojuje! Mým snem je zahrát si s ním jednou na jednom hřišti,“ řekl nám Matějův otec Jan.

Pro Matěje se nyní hledá vhodný dárce kostní dřeně a my v HFU pevně věříme, že se najde co nejdříve a Matěj opět brzy vyběhne, třeba i po boku svého otce, na fotbalový trávník.

Více o Nadačním fondu HFU: https://hfu.cz.uvirt90.active24.cz/nadacni-fond/

Zpět na zprávy