Michael Krmenčík pro hfu.cz: Nesmíme usnout na vavřínech!

Útočník Michael Krmenčík dal v 10 vítězných ligových utkáních Viktorie Plzeň 7 gólů, byl vyhlášen nejlepším hráčem HET ligy za měsíc září. A nedávno v reprezentačním dresu přidal v kvalifikaci MS další dvě trefy – do sítě San Marina.

V nároďáku skóroval celkem v deseti zápasech už šestkrát. “Útočník se hodnotí podle toho, kolik dá gólů. Já jich chci dát co nejvíc.” Reprezentace na MS nepostoupila, Michael Krmenčík k tomu říká: “Je to veliká škoda. Je tu nová generace kluků a chce to nějaký čas se pořádně sehrát. Vím, že všichni jsou netrpěliví, ale věřím, že výsledky přijdou. Musíme pracovat dál.”

Plzeň teď zvítězila na Spartě 1:0, skoro každý o tom mluví a to přineslo Krmenčíkovi další radost. “A motivaci, prostě povzbuzení. Atmosféra v našem týmu je samozřejmě pohodová, dobře se trénuje. Desetkrát jsme vyhráli a chceme víc. Nesmíme usnout na vavřínech,” usmívá se 24 letý útočník při rozhovoru pro hfu.cz.

Michael Krmenčík je, stejně jako spousta jeho spoluhráčů, členem Hráčské fotbalové unie a její aktivity průběžně sleduje. “My hráči bychom měli myslet na budoucnost po kariéře. Život aktivního profesionálního fotbalisty uplyne hrozně rychle. Líbí se mi aktivity HFU, které se týkají vzdělávání hráčů. Hlavně také nabídky různých kursů pracovních dovedností a pak možnost následného servisu Unie při obstarání zajímavého zaměstnání.”

Zpět na zprávy