Lucie Martínková se vrátila po zranění, vstřelila gól za národní tým a zve na kemp HFU!

Lucie Martínková, útočnice národního týmu a členka vedení HFU, se vrátila po vleklém zranění a v úterním zápase proti Faerským ostrovům vstřelila důležitý gól. Češky i díky jejímu zásahu vyhrály 4:1 a mají tak stále teoretickou šanci na postup na mistrovství světa.

Přes rok se kvůli zranění neobjevila v dresu české reprezentace a její absence byla na týmu znát. Když se nyní proti Faerským ostrovům v Chomutově vrátila na hřiště v dresu s lvíčkem na prsou, byla to pro všechny české fanoušky dobrá zpráva. Lucie navíc potvrdila svůj fotbalový um a vstřelila vítězný gól. Češky díky svému vítězství stále udržují naději na postup na mistrovství světa. „To bude ale ohromě obtížné, dostaly jsme se do situace, kdy to nemáme ve svých rukou. Musíme teď zabrat a všechno vyhrát. Musíme porazit Slovinsko a Island a přitom doufat v pomoc ostatních. Nic lehkého nás tedy nečeká,“ popisuje Martínková vývoj v kvalifikační skupině pro web hfu.cz.

Do Chomutova si na důležitý zápas našla cestu bezmála tisícovka fanoušků. „Na ženský fotbal to není úplně špatné číslo, ale vždycky to může být lepší. Návštěvnost ženského fotbalu v Česku stále není taková, jakou bychom si představovaly. Velice si ale vážíme každého fanouška, který přijde a podpoří nás. Doufám, že se ta čísla budou do budoucna ještě zvyšovat,“ říká Lucie.

A jaký program má česká reprezentantka na následující dny a týdny? „Teď v pondělí 18. 6. startuje přípravný kemp HFU pro hráče, kteří nemají ještě smlouvy na příští rok a nemají tak kde trénovat v kolektivu. Kemp je sice určen pro muže, ale jako členka vedení HFU se na něm také podílím a chtěla bych vyzvat všechny možné zájemce, aby se ještě přihlásili. Stále pár volných míst máme a bereme i kluky z nižších lig,“ má jasno Martínková o programu na následující dva týdny. A potom? „Pak pojedu na dovolenou, odpočinout si a připravit se na další rok,“ nastiňuje s úsměvem Lucie své plány na konec sezóny.

Celkový přehled zápasu Česká republika – Fearské ostrovy, ve kterém si připsala branku i další tvář HFU, naše ambasadorka Lucie Voňková: https://zeny.fotbal.cz/zapasy/zapas/32479200

Další informace ke kempu HFU pro hráče bez angažmá: https://hfu.cz.uvirt90.active24.cz/kemp-se-vraci-domu/

Zpět na zprávy