Léto HFU: výjezdy do klubů, noví členové a pomoc hráčům

Právní zastupování hráčů v jednání s kluby a také rozvoj vztahů s partnery Unie: třeba se zdravotní agenturou Fall & Get Up, a také s Clarion Hotels a Czech sport travel.

Hráčská fotbalová unie v letních týdnech zamířila do klubů: v přípravě týmů mluvila s fotbalisty Bohemians Praha 1905 či FK Varnsdorf. Na soustředění do rakouského Westendorfu poblíž Kitzbühelu Unie přijala pozvánku od Viktorie Plzeň. Naposled proběhlo setkání s hráči 1.FC Slovácka: diskuse o činnosti a projektech HFU a jasné názory, které prezentovali kapitán týmu Veliče Šumulikoski a Tomáš Rada.

V srpnu se sešla Expertní skupina ´Opinion Leaders´a jednalo vedení Unie. Případ “Lafata”, kterému se hodně věnovala média a který došel až k soudnímu rozhodnutí, otevírá možnost sportovcům vrátit se i za léta minulá ke způsobu zdanění jejich příjmů. Témata jednání: vzdělávání a orientace v oblasti finanční, jak se zapsat do trenérských kurzů, konkrétní možnosti vhodného zaměstnání pro hráče po skončení jejich kariéry, rekvalifikace, pokračování přípravy spořících programů pro profesionální hráče a to s dalšími fotbalovými institucemi, spolupráce s kondičními i mentálními trenéry.

Na Hráčskou unii se obrací čím dál víc fotbalistů s žádostí o pomoc při jednání s jejich klubem (právní a finanční záležitosti). HFU umí procesně urychlit administrativní vyřízení přestupů v ČR i do zahraničí.

Mezi členy Hráčské fotbalové unie patří profesionálové i amatéři (výběr některých jmen): Veliče Šumulikoski, Marek Chrobák, Martin Fillo, Ondřej Herzán, Radim Švejda, Tomáš Kolařík, Petr Trapp, Dalimil Voříšek, Tomáš Grigar, Michael Krmenčík, Martin Slavík, Marek Matějovský, Petr Jiráček, Admir Ljevaković, Petra Bertholdová,  Marek Bakoš, Jan Laštůvka, Lucie Voňková, Jakub Navrátil, Ivan Šnirc, Jiří Krejčí…

Zpět na zprávy