Legendární Panenka, mistr Evropy 1976: Líbí se mi úsilí hráčů v HFU

Antonín Panenka, autor nejslavnější penalty ve finále ME 1976 v Bělehradu pro hfu.cz: “Ať se hráči zajímají, pomůže to jim samotným.”


“Vždy se mi líbí iniciativy, které vznikají přímo mezi samotnými hráči a společné úsilí, které směřuje nejen ke zlepšování podmínek pro současné hráče, ale také ke kultivaci prostředí v celém českém fotbale. Pokud HFU chce být nápomocna také při organizovaní zajímavých projektů jak v průběhu, tak i po ukončení hráčské kariéry, je to jenom dobře,” říká ikona Bohemky, autor vršovického dloubáku.

“My jsme takovou možnost v minulosti neměli, takže ať se o to hráči zajímají. Pomůže to nejen jim samotným, ale i jejich partnerům v českém fotbale. Velkou roli musí hrát nejen kvalita sportovního výkonu a s tím spojené peníze či sláva, ale především také radost ze samotné hry a respekt k principům fair-play,” připomíná fotbalová osobnost, kterou zná celý svět.

Antonín Panenka, mistr Evropy 1976, je předseda správní rady Nadace fotbalových internacionálů. “Klidně bych ještě zdůraznil potřebnost pěstování pozitivních vztahů také k bývalým hráčům, jak se o to snaží také naše Nadace.”

Podívejte se na slavný “Panenkův dloubák”:

Zpět na zprávy