L.Martínková: Ženský fotbal roste, ME to potvrdilo. Profesionalismus k nám brzy přijde

Reprezentantka Lucie Martínková mluví pro hfu.cz o podmínkách a zázemí fotbalu žen v zahraničí i v České republice.

Trojnásobná nejlepší česká fotbalistka roku Lucie Martínková komentuje Mistrovství Evropy fotbalu, které před pár dny vyhrály domácí Nizozemky: “Šampionát byl pro mnohé překvapivý a hlavně zajímavý. Menší fotbalové země jako je Rakousko, Dánsko se ukázaly. A hlavně Holanďanky, které za sebou nechaly fotbalově velké Švédsko a Německo. Prostě se potvrzuje, že ženský fotbal se stále a rychle vyvíjí.”

Kvalifikace MS 2019 začíná pro české reprezentantky už 14. září. Ve skupině jsou s Českou republikou Faerské ostrovy, Německo, Slovinsko a Island. “Los je těžký, ale já věřím, že všechny budeme stoprocentně připravené, odvedeme maximum a budeme se prát o co nejvyšší příčky ve skupině.”

Lucie Martínková působila v zahraničí, konkrétně ve švédském Örebro. “Zkušenosti ze zahraničí jsou cenné. Fyzická i technická připravenost stojí vysoko, je tam vyrovnanost mezi kluby, zápasy ve Švédsku jsou napínavé do poslední minuty. Samozřejmě svoji pozitivní roli v tomto ohledu hrají finance. Fotbalu se věnují hrozně moc média, a vůbec celková propagace ženského fotbalu je oproti Česku na nesrovnatelně vyšší úrovni,” připomíná hráčka Sparty Praha. Nyní pracuje ve vedení Hráčské fotbalové unie a oblast jejího působení je právě propagace a rozvoj ženského fotbalu. “Za poslední roky se podmínky u nás postupně zlepšují natolik, že můžeme mluvit o začínající profesionalitě v nejlepších českých týmech.”

Zpět na zprávy