Hráči zvolili vedení své Unie

Na 1. řádné Valné hromadě v neděli 25. června si fotbalisté zvolili své zástupce do vedení Hráčské fotbalové unie (HFU). Předsedou byl na Valné hromadě v Praze zvolen Tomáš Pešír, členy výkonného výboru Milan Fukal, Matúš Kozáčik, Zdeněk Šesták a Lucie Martínková. Zvolena byla i Kontrolní komise: Martin Slavík, Ondřej Herzán, Jakub Navrátil.

Tomáš Hübschman je dál patronem Unie a ambasadorkou pro ženský fotbal je reprezentantka Lucie Voňková, fotbalistka roku 2016.

Hráčská fotbalová unie vznikla v únoru ze zájmu samotných hráčů současných i bývalých, včetně reprezentantů. Podporu zájmu členů dříve vyjádřil mistr Evropy 1976 Antonín Panenka.
HFU nabízí právní zastoupení zdarma, vzdělávací kurzy, lékařskou péči, vyhledává pracovní příležitosti hráčům po kariéře. Na začátku června HFU po předchozím vyjednávání s Fotbalovou asociací prosadila zrušení arbitrážní komise FAČR, čímž došlo k výraznému zrychlení řešení hráčských sporů.

V České republice zastupuje nyní fotbalisty oficiálně HFU. V červnu totiž potvrdily Stanovy FAČR jasnou pozici HFU v celém sportovním prostředí v ČR. „HFU je jediným oficiálním respektovaným subjektem, který zastupuje hráče na území ČR,“ prohlásil generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. “HFU průběžně o svých aktivitách jedná s LFA, která sdružuje profesionální kluby 1. a 2. ligy.”

Mezi aktivní členy Hráčské fotbale unie patří například Marek Matějovský, Matúš Kozáčik, Jiří Krejčí, Milan Fukal, Martin Slavík, Ondřej Herzán, Roman Hubník, Tomáš Hübschman, Luboš Loučka, Marek Bakoš, Adnan Džafič, Ondřej Mihálik, Jan Krob, Vlastimil Hrubý, Petr Jiráček, Martin Doležal či Marek Jarolím.

“Cítíme zodpovědnost, o fotbale něco víme a známe potřeby hráčů. HFU má jasný program, silné odhodlání skutečně něco udělat pro hráče. Unie za pár měsíců činnosti ohromně vyrostla, musíme pokračovat. Zdravé názory kluků nás utvrdili v tom, že HFU má smysl a velký potenciál,” uvedl zvolený tým vedení HFU.

Zpět na zprávy