Hráči z Unie mají pracovní skupinu a chystají se na volby

HFU založila pracovní skupinu přímo z řad svých členů. Nejen velká jména, každý člen může přinést dobrý nápad. Matúš Kozáčik, Tomáš Hübschman, Marek Jarolím, Martin Slavík, Jiří Krejčí – to jsou někteří z těch, kdo chtějí pracovat pro profesionální i amatérské hráče.

Hráčská unie rozvíjí intenzivně svou činnost a už chystá další konkrétní kroky podle svého programu. “Dokázali jsme věcně a bez nějakých konfliktů vyjednat v uplynulých několika týdnech zrušení arbitrážní komise, tím došlo k výraznému zjednodušení řešení případných sporů hráčů s kluby. A to nás ohromně posunulo dál. Potvrdili jsme si, že naše práce pro fotbalisty má smysl,“ říká Tomáš Pešír pro hfu.cz.
“Tento splněný cíl přinesl všem z nás další motivaci. Teď jsme založili pracovní skupinu, vznikla po důkladné přípravě. Žádná hurá akce,” popisuje Zdeněk Šesták z HFU.

Dalšími členy expertní skupiny jsou například Ondřej Herzán, Lucie Martínková, Milan Fukal nebo Luboš Loučka. Na setkání v malebném Hotelu a galerii U Raka poblíž Pražského hradu HFU řešila servis pro členy v mnoha oblastech.

“Mluvili jsme o právním servisu a hlavně také o motivaci kluků spořit, o jejich vzdělávání, o charitě. Je důležité připravovat sportovce na život po kariéře,” prohlásil Matúš Kozáčik z Viktorie Plzeň, slovenská brankářská jednička reprezentace.

“V Unii jsou slavní i méně známí členové. Každý může přinést zajímavý nápad, jak udělat konkrétní věci pro hráče,” říká patron HFU Tomáš Hübschman, který před několika lety vyhrál Pohár UEFA.

“Jsme otevření. Ta diskuse o konkrétních věcech měla hlavu a patu, navíc jsme skvělý tým. Sedli jsme si a rozumíme si. Není mi jedno, jak končí hráči po kariéře. Někdy jsou to smutné příběhy,” popsal Milan Fukal, který ve volbách vedení HFU kandiduje do výkonného výboru. Volební valná hromada HFU se koná 25. června. “Kluci oceňují demokracii v HFU, hráči se chtějí vyjádřit sami a mít možnost zvolit si vedení, kterému budou věřit,” dodává Pešír.

Servis HFU obsahuje právní zastoupení zdarma, zajištění zdravotní péče, vzdělávání, kontakty se sponzory a partnery, řešení práce po konci kariéry pro hráče, podpora fair play. “A připravujeme transparentní spořící fond, každý hráč by samozřejmě viděl do svého osbního konta. Brzy o něm budeme jednat s LFA (Ligová fotbalová asociace), to je velký úkol,” zdůrazňuje Pešír.

 

Zpět na zprávy