HFU znovu zve k jednání Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH)

Je obecně známo, že v České republice působí hned dvě hráčské asociace, které podle svých možností a představ obhajují práva současných i bývalých fotbalistů a poskytují jim pomoc v různých fotbalových i mimo-fotbalových situacích. Jedná se o naši Hráčskou fotbalovou unii (HFU) a Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH).

Situace dvou institucí s podobnou agendou přináší ovšem občas zmatek a to zejména mezi samotnými hráči. Právě z tohoto důvodu vyzvala v loňském roce Hráčská fotbalová unie Českou asociaci fotbalových hráčů k jednání o možné spolupráci, která by vedla ku prospěchu především samotných hráčů a ke zlepšení fotbalového prostředí v ČR celkově. Tyto jednání ovšem nenaplnily svůj potenciál a poté, zejména vinou špatné komunikace, byla diskuze ukončena.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu hráčů o vyjasnění a zjednodušení celé situace zve nyní HFU opět Českou asociaci fotbalových hráčů k jednacímu stolu k pokračování dialogu z minulého roku a pevně věří, že se obě instituce dokážou na společném postupu dohodnout. Vedení HFU již v tomto směru kontaktovalo vedení ČAFH, konkrétně její předsedkyni, Mgr. Markétu Vochoska Haindlovou, a nyní čeká na odpověď.

Zpět na zprávy