HFU řeší vícero sporů hráčů s klubem FK Viktoria Žižkov

Hráčská fotbalová unie za dobu své existence řešila několik sporů hráčů s kluby, zejména v záležitosti neproplacené či zpožděné mzdy. Drtivou většinu sporů HFU dotáhla do úspěšného konce ve prospěch hráčů a to i bez předání případu před Sbor rozhodců. Jediný vážnější problém je evidován u sporů s klubem FK Viktoria Žižkov.

V současné době zastupuje HFU u Sboru rozhodců 5 hráčů a celkově 7 sporů, všichni nárokují svůj dluh po klubu FK Viktoria Žižkov. Za poslední rok neměli Sbor rozhodců ani Hráčská fotbalová unie na stole více stížností na jiný klub, než právě na pražskou Viktorku. Jelikož situace došla až takto daleko, rozhodla se HFU veřejně informovat všechny hráče, aby si této skutečnosti byli vědomi, než podepíší na Žižkově profesionální smlouvu. Tato situace je na Viktorce bohužel již několik let a HFU cítí povinnost hráče informovat.

Zároveň vyzýváme všechny současné hráče FK Viktoria Žižkov, aby si prověřili, zda mají klubem řádně zaregistrovanou smlouvu na FAČR. Bohužel tomu tak není u všech případů a vymáhání dlužné částky se tak velmi komplikuje. K zjištění, zda mají hráči registrované platné smlouvy, mohou všichni naši členové využít i našich služeb, stačí nás kontaktovat na adrese info@hfu.cz a my situaci prověříme za Vás.

O současné situaci bude Hráčská fotbalová unie též informovat licenčního komisaře FAČR, pana Stanislava Rýznara.

Zpět na zprávy