HFU pomohla vybrat 121 000,- pro handicapovaného fotbalistu Lukáše Váchu

Hráčská fotbalová unie pomohla vybrat peníze na podporu bývalého fotbalisty Lukáše Váchy, který po nešťastném úrazu páteře ochrnul.

Slibně se rozvíjející kariéru Lukáše Váchy nejprve zabrzdilo vážné zranění kolene, po kterém se musel již ve 20 letech jako hráč SK Slavia Praha rozloučit s velkým fotbalem. Kopačky na hřebík ale nepověsil a nastupoval alespoň v nižších ligách. Když si pak nešťastně poranil i druhé koleno, byl s fotbalem nadobro konec. Jeho zdravotních patálií to ale konec nebyl. Spíše naopak.

Lukáš se definitivně rozloučil s fotbalovou kariérou, začal se věnovat práci obchodního manažera a chystal se založit rodinu. Pak ovšem přišel den, který provždy změnil jeho život – 10. červenec 2016. Při, na první pohled nevinném, skoku do bazénu se Lukáš uhodil do hlavy tak nešťastně, že si zlomil 2 obratle a ochrnul na všechny končetiny. Nyní nemůže pohnout ani rukama ani nohama a je tak odkázán jen na pomoc druhých.

Lukáš se ocitnul v invalidním důchodu, který ani zdaleka nepokryje jeho nutné výdaje. Navíc stále platí hypotéku za rodinný dům. Pomáhají mu jeho rodiče, kteří do péče o svého syna vložili vše, co měli. Ani to ale nestačí. Po nezbytných úpravách interiéru domu a zakoupení invalidního vozíku už Lukášovi a jeho rodině nezbylo na přídatná elektrická kola k vozíku v hodnotě cca 120 000,-. A přesně tuto částku se pro Lukáše snažila zajistit Hráčská fotbalová unie.

S radostí oznamujeme, že se povedlo. Lukáš dostal o víkendu v rámci charitativního turnaje s názvem „Nakopeme dětem“ v Rakovníku šeky v celkové výši dokonce na 121 000,- od sponzorů a dárců – HFU, Real Top Praha, Fortuna, Gardenline, Konvikt a Lukášových bývalých spoluhráčů z SK Slavia Praha (ročník 79-81). My pevně věříme, že Lukášovi peníze pomůžou.

Celkově se na charitativní akci, které se účastnilo i několik našich členů, vybralo na dobrou věc úctyhodných 322 500,-. Všem účastníkům a sponzorům patří velký dík!

V týmu Real Top Praha se na turnaji sešly známé osobnosti jako například Tomáš Hübschman, Milan Fukal, Marek Heinz, Marcel a Mário Ličkové, Jan a Matěj Rajnochové, Jaromír Bosák, Ladislav Hampl, Jakub Štáfek či Tomáš Pešír.

Rozhovor s Lukášem, se kterým se mj. osobně setkal za HFU i Antonín Rosa, a více o jeho příběhu naleznete v reportáži TV Barrandov – https://www.barrandov.tv/video/113224-nase-zpravy-29-11-2017 (reportáž o Lukášovi začíná v čase 17:31)

Zpět na zprávy