HFU má respekt a jako jediná oficiálně zastupuje hráče v ČR

Hráčská fotbalová unie (a tedy samotní hráči) získala významné postavení. Potvrdilo se to ve schválených Stanovách Fotbalové asociace ČR.

„Je to klíčová věc pro demokratické vnímání práv hráčů. HFU se pro FAČR stává jediným oficiálním respektovaným subjektem, který zastupuje hráče na území České republiky,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka po Valné hromadě.

HFU si svým úsilím, přímými kontakty s hráči a orientací ve sportovním prostředí rychle získala vážnost a celkový respekt.

„Jsem rád, že jsme vnímáni jako seriozní partner pro sportovní instituce, pro kluby, pro lidi, kteří dělají fotbal a rozumí mu. A především pro samotné hráče. V Unii jsou pracovití kluci – slavní i méně známí. Každý může přinést zajímavý nápad,“ říká jeden z patronů HFU Tomáš Hübschman, vítěz Poháru UEFA.

Dalším patronem je bývalý reprezentant Milan Fukal.  Ambasadorkou pro oblast ženského fotbalu je nejlepší fotbalistka roku 2016 reprezentantka Lucie Voňková. Členy HFU jsou například Roman Hubník, Ondřej Herzán, Martin Slavík, Marek Jarolím, Petr Jiráček, Marek Bakoš, Matúš Kozáčik, Marek Matějovský, Jan Laštůvka. Nedávno podpořil zájem o Unii legendární Antonín Panenka, mistr Evropy z roku 1976 a autor nejslavnější penalty.

HFU nabízí fotbalistům široký program. Poskytuje bezplatný právní servis, zajištění zdravotní péče, vzdělávání, osvětu v problematice dopingu. Motivuje hráče ke spoření a pomáhá jim zajistit pracovní příležitosti po skončení kariéry. Volby do vedení HFU proběhnou 25. června.

Zpět na zprávy