HFU má nového partnera. Společnost mBlue bude pomáhat členům Unie s hledáním zaměstnání po kariéře.

Mnoho sportovců po ukončení své profesionální kariéry nemá zajištěnou vlastní budoucnost a tak musí řešit, co dělat dál. Pomocnou ruku jim v tom podává HFU, nově i ve spolupráci se společností mBlue human resources.

Hráčská fotbalová unie již od svého založení vyvíjí maximální úsilí, aby mohla svým členům nabízet nadstandardní služby i za hranicemi hřiště. Na základě dialogu s hráči a zjišťování jejich potřeb tak bylo za dobu působení unie vytipováno několik oblastí, které mohou zásadně ovlivnit kariéru hráče, a to nikoli přímo na hřišti, ale v rámci běžného každodenního života.

Zvýšený zájem hráčů eviduje HFU např. u zájemců o trenérské kurzy, jelikož ale ne všichni bývalí fotbalisté mohou pokračovat ve fotbalovém prostředí, nabízí HFU svým členům též možnosti porozhlédnout se po uplatnění ve zcela jiných sférách. Po ukončení programu ELIIT, na které se HFU podílela i s hokejovou a basketbalovou hráčskou asociací, navázala HFU spolupráci se společností mBlue (https://mblue.cz/), která bude nyní exkluzivně a přesně na míru pro členy HFU právě tuto agendu zastřešovat.

Kontaktní osoba pro členy HFU je jednatel společnosti, Mgr. Milan Mahovský, se kterým si každý člen HFU může sjednat první bezplatnou konzultaci skrze e-mail Milan.mahovsky@mblue.cz nebo na tel. čísle 602 609 592. Mimo to společně do budoucna připravujeme též semináře a workshopy, které pomohou všem uchazečům o hledání nového zaměstnání.

Více informací naleznete na: https://mblue.cz/uchazeci/jak-hledat-zamestnani/

Předseda HFU, Tomáš Pešír, k tématu dodává: Ideální doba, kdy by měl začít hráč řešit přechod do normálního života je tak 3 roky před koncem kariéry. Samozřejmě jen málokdo ví, kdy tu kariéru skončí, ale řekněme, že tak ve věku 28 let už by měli hráči přemýšlet, co budou chtít dělat dál.

Zpět na zprávy