Fotbalový soud: Hráči mají díky HFU své zastoupení ve Sboru rozhodců

Diplomatický vliv fotbalových hráčů a jejich Unie sílí každým týdnem. Nejdřív místopředseda a bývalý slavný reprezentant Milan Fukal v Etické komisi Fotbalové asociace. Navíc: HFU – jediný respektovaný partner ve sportovním prostředí při všech oficiálních velkých jednáních za hráče. A teď dva odborní členové ve Sboru rozhodců, nominovaní Hráčskou fotbalovou unií.

“Nedávno byla po našem úspěšném vyjednávání zrušena Arbitrážní komise. Kauzy hráčů a klubů tedy nyní zůstanou pouze na dvoustupňovém Sboru rozhodců. Vše se vyřeší rychleji a to byl cíl,”
připomíná předseda HFU Tomáš Pešír.

A právě v současném Sboru rozhodců mají fotbalisté své zastoupení, protože HFU do něj prosadila dva své nominanty – zástupce. Jsou to zkušení odborníci JUDr. Zuzana Rennerová a Mgr. Ladislav Kudrna.

V Praze tento týden proběhl workshop členů Sboru rozhodců FAČR. A byla na něm také představena činnost a postoje HFU. Rychlost a spravedlnost – to je to, na čem Unii nejvíce záleží. “Chci, aby zazněla ještě jedna zásadní věc: my chceme sporům hlavně předcházet a dosud se nám to s minulými případy ve prospěch hráčů daří. K ´fotbalovému soudu´se tak dostane jen menší počet kauz,” zdůrazňuje Pešír.

 

 

Zpět na zprávy