HFU ve fotbalové rodině. Velká dohoda o spolupráci nejdůležitějších organizací

Velké Memorandum o spolupráci a vzájemném respektu nejdůležitějších fotbalových subjektů bylo podepsáno v Praze. 

Kdo dokument slavnostně podepsal? Ligová fotbalová asociace, tedy všechny profesionální kluby (LFA), Asociace fotbalových agentů (AFA), Fotbalová asociace České republiky (FAČR), Unie českých fotbalových trenérů (UČFT) a Hráčská fotbalová unie (HFU), a to jako jediný partner pro oficiální jednání za hráče na území ČR.
Tyto subjekty spolu s Nadací fotbalových internacionálů (vede ji slavný Antonín Panenka) a především s fanoušky tvoří opravdovou “fotbalovou rodinu”.

Podepsaná dohoda není vůbec žádný obyčejný list papíru, vyjadřuje profesionální vztah. Nemusí být vždy na všem úplná shoda, ale, jak říká předseda HFU Tomáš Pešír: “Je přirozené a správné mít nastavené vzájemné profi vztahy, HFU chce komunikovat ve prospěch hráčů.”

„Jako při fotbale samotném, je důležité mít jasně daná pravidla hry, to je základ. HFU je nezávislá,” zdůraznil za vedení Unie Milan Fukal, který byl na akci osobně přítomen.

“My mluvíme se všemi, otevřeně a na profesionální úrovni. Co se řekne, to z naší strany platí. A právě to pomáhá naší práci a servisu pro hráče. To nás dostalo za 4 měsíce až k podpisu takto významného dokumentu. Dík patří všem, kteří ho připravili,” dodal Zdeněk Šesták, člen vedení HFU.

Memorandum za fotbalovou rodinu podepsali pánové Paska, Svoboda, Řepka, Pešír a Lička.

Zpět na zprávy