Fotbalisté se do Hráčské unie hlásí sami. Baví je program a možnost aktivně rozhodovat

Fotbalisty zajímá široký program HFU. Myslí na budoucnost, nehledají jen výhody od sponzora nebo slevu u holiče. Zástupci Unie byli znovu přímo za hráči v klubech, tentokrát v MFK Karviná, Slezském FC Opava a FK Fotbal Třinec.

Když se debata rozjede, málokdo z kluků se podívá na hodinky. Času nelitují. Otázky. Odpovědi. Otevřená diskuse třeba o tom, jak co nejlépe připravit smysluplný bezrizikový projekt spoření a jaké jsou motivace fotbalistů po skončení kariéry. Představení partnerů a podporovatelů Hráčské fotbalové unie.

“Netěšilo by nás, kdyby se hráči zajímali o Unii jen kvůli výhodám a nějakým slevám. Myslím, že je to hlavně díky pestrému programu, vizím a servisu pro hráče. A také zásluhou osobností, které do HFU vstoupily. Za 3 měsíce se všechno ohrommě posunulo dopředu,” říká Zdeněk Šesták z HFU.
“V Opavě jsem potkal Zdeňka Pospěcha. Známe se ze Sparty, kde on hrál a já pracoval. Pro mě je to velký profesionál s pevným charakterem. On moc nemluví, ale o to víc má silné názory a zkušenosti z působení v Německu a v Dánsku. Bylo by skvělé dovědět se od něho ještě víc.”

Prioritou je možnost aktivního zapojení každého fotbalisty do činnosti Unie. “To je přece samozřejmé, každý z kluků může přinést vlastní nápady, promluvit si o nich s ostatními členy a také třeba osobně s našimi patrony Milanem Fukalem a Tomášem Hübschmanem. Máme radost, že se hráči hlásí do Unie sami od sebe. Nemyslete si, kluci spolu navzájem mluví, a vidí věci, které jsou pro ně zajímavé a dějí se kolem nich. Pro nás je to důležité hlavně pro to, že Unie vznikla ze zájmu samotných hráčů a budou to právě zase oni, kteří si za pár týdnů demokraticky zvolí vedení Hráčské fotbalové unie,” prohlásil Tomáš Pešír.

Zpět na zprávy