Díváme se dopředu, zní z Unie pro hráče

Hráčská fotbalová unie se oficiálně představila a zahájila svoji činnost 21.února 2017. Za první impuls ke vzniku Unie je považováno veřejné vystoupení současných i bývalých ligových fotbalistů a reprezentantů v květnu 2014.

Ti se tehdy ptali na konkrétní výsledky práce ČAFH a na její nejasné hospodaření s penězi a také po možnosti demokratických voleb jejího vedení. Na odpovědi čekají dodnes…

“My se díváme dopředu, pochopili jsme, že možnost nápravy neexistuje a tak jsme vytvořili novou Hráčskou fotbalovou unii. Prostě pro to, že tady nic podobného opravdu fungujícího pro hráče neexistuje. Spoustu věcí o tom, jak má činnost HFU vypadat, jsme konzultovali s aktivními i bývalými hráči, s fotbalovými osobnostmi i sportovními organizacemi nejen v České republice, ale i v zahraničí. Máme jasné demokratické stanovy, jasná pravidla hry, o fotbale něco víme a všechno to bude o samotných hráčích. Za první týdny se o nás ví, mluví se o nás ve sportovním hnutí pozitivně. My víme, že nás čeká hodně práce, kterou chceme dělat pro profesionály i amatéry,” říkají ke startu Unie její zakladatelé.

 

Zpět na zprávy