Bývalý slovenský reprezentant Jakubko: Za HFU je vidět kus dobře odvedené práce

Na návštěvu za Hráčskou fotbalovou unií přijel bývalý slovenský reprezentant Martin Jakubko. V Praze strávil dva dny, ve kterých zblízka poznal práci HFU. A z fungování celé Unie je nadšený.

Martin Jakubko, dnes již bývalý slovenský fotbalový útočník a účastník Mistrovství světa 2010, prošel během kariéry několika zajímavými kluby. Kromě slovenské nejvyšší soutěže strávil několik let v Rusku, kde oblékal například dres slavného moskevského Dynama.

Do Prahy jsem přijel na pozvání Tomáše Pešíra, zajímaly mě aktivity HFU a náplň její práce. Po pravdě říkám, že to, co jsem viděl, mě příjemně překvapilo. Smysl Unie je přesně takový, jaký náš sport potřebuje,“ popisuje svá zjištění Jakubko. „S hráčskými asociacemi mám zkušenosti jak z Ruska, tak ze Slovenska. Musím říct, že i když HFU funguje jeden rok, je za ní vidět kus dobře odvedené práce.”

A co Martina zajímalo z aktivit Unie nejvíce? „Určitě je to snaha zajistit hráčům lepší pokariérní život. Za ta léta ve fotbale jsem poznal hodně kluků, kteří nedopadli vůbec dobře. To, že HFU akcentuje spoření hráčů má ohromný smysl. Vím to z vlastní zkušenosti. Neplatí ani úměra, že čím více fotbalista vydělává, tím zajištěnější má budoucnost. Skoro bych řekl, že je to naopak. Mnoho z těch, kteří brali velké peníze a nic neřešili, nemysleli na svou budoucnost, prostě dopadli na úplné dno,“ popisuje Martin své letité zkušenosti.

Zpět na zprávy