Ambasadorka HFU Voňková: V Bayernu spoříme automaticky, fotbal nebudeme hrát věčně

Lucie Voňková hraje v útoku Bayernu Mnichov. V rozhovoru pro hfu.cz mluví kapitánka národního týmu o úrovni Bundesligy, o reprezentaci i o své práci v Hráčské fotbalové unii.

O Bayernu Mnichov

Tak už samotný fakt, že Bayern je velký a slavný klub, napovídá tomu, že podmínky, které máme, jsou opravdu na nejvyšší úrovni. Pro mě je to něco úplně nového, protože jsem to ještě nikdy nezažila a troufnu si říct, že máme podmínky lepší než třeba fotbalisté u nás.

O úrovni německé ligy

Všechny zápasy jsou vyrovnané. Ať hrajeme s kýmkoli, nikdy není jasné předem, že vyhrajeme. Bundesliga je prostě ohromně vyrovnaná.

O Hráčské fotbalové unii

Jsem ambasadorskou Hráčské fotbalové unie u nás. Hráči i hráčky mají zastání. Já bych se ráda spolupodílela na tom, posunout ženský fotbal u nás dál. Ve vedení HFU je i moje spoluhráčka z národního týmu Lucka Martínková. V Německu samozřejmě také funguje Asociace hráčů, zajímám se o to.

O spořícím fondu

Smysl v ženském fotbale to má určitě. Já osobně mám spoření, v Bayernu ho totiž máme automaticky. Funguje to tak ve všech špičkových týmech. Fotbal nikdo nebude hrát celý život. A tím spíš to platí u žen, které nehrají ani do 35 let. Takže to jsou zadní vrátka, ať máme něco naspořeno do života po kariéře. Vítám tuto aktivitu HFU, vím, že na tom kolegové intenzivně pracují. Zavést spořící programy i v českém ženském fotbale, má svůj smysl.

O reprezentaci

Teď právě začíná nová kvalifikace, je to nová výzva. Ve skupině narazíme na Faerské ostrovy, Německo, Island a Slovinsko. Víme, že nemáme úplně lehkou skupinu, ale každý zápas je hratelný a já nám určitě věřím.

Zpět na zprávy