Adam Varadi už je v MFK Frýdek-Místek. HFU zrychluje administraci přestupů

Bývalý útočník Sigmy Olomouc, ale také třeba Baníku Ostrava Adam Varadi bude hrát za Frýdek-Místek. Stejně jako obránce Lukasz Pielorz. Na Unii hráčů se obracejí fotbalisté, aby pomohla se zrychlením přestupů.

Přestupy fotbalistů jsou teď v létě v plném proudu. Nestačí si jen najít klub, s někým si dát kávičku a domluvit se na smlouvě. Všechno musí být především řádně papírově vyřízeno. A tuze důležitá je potvrzená “transfer karta”, přesně dokument ITC (International Transfer Certificate).

“Hráči se obracejí na HFU, zda může pomoct s rychlejším administrativním vyřízením jejich přestupů. Dokážeme to, a to zejména v případech, kdy se jedná o zahraniční transfer. Těší nás, když mají kluci rychle vše v pořádku a za tuto službu samozřejmě nechceme žádné peníze,” popsal předseda Unie Tomáš Pešír, který se o tuto oblast v HFU stará. “Tento týden se jednalo o hráče, kteří odcházeli do Německa. Byl to Jakub Privara, František Kura a Petr Řehák, který naposledy působil v třetiligovém Písku.”

Adam Varadi přichází z Polonie Bytom do druholigového MFK Frýdek-Místek, stejně jako Lukasz Pielorz (z GKS Katowice). “Znám se s Tomášem Pešírem velmi dobře osobně, hráli jsme spolu v klubu Leczna. Vím, že se věnuje práci v Hráčské unii, která získává silné pozitivní renomé spolehlivostí i způsobem jednání. Tomáš mi pomohl rychle vyřídit všechny administrativní náležitosti ohledně mého přestupu z Polska,” řekl Pielorz pro hfu.cz.

Zpět na zprávy